Пн — Нд з 9:00 до 20:00

Картини концептуальне мистецтво

(271)
концептуальне мистецтво
Згорнути фільтри
Ціна, висота, ширина
Ціна, висота, ширина
Ціна (грн)
від
до
Висота (см)
Ширина (см)
Доставка
Колористика
Фільтри
концептуальне мистецтво

Концептуальне мистецтво і його втілення в живописі

Живопис, як і інші види мистецтва, - один зі способів сприйняття і осмислення дійсності, спроба висловити її багатогранність в художніх образах. Це змушує мистецтво рухатися в ногу з часом, гостро і швидко реагувати на зміни в соціумі, політиці, науці. Справжні поціновувачі авангардного мистецтва знають, яка інтелектуальна ціна насолоди роботами сучасних майстрів. Живопис, як мода - щоб не відстати від часу, потрібно розбиратися в трендах.

Суть поняття концептуалізм

Концептуалізм сформувався на Заході в 60 - 70-х роках минулого століття. Концепція як така, зведена на перше місце, дала назву новому художньому напрямку. Ідея твору стала самоцінною і вийшла на передній план у порівнянні з його фізичним виразом - матеріалами, ремеслом, жанром. Естетика перестала домінувати над смисловим навантаженням.

Концептуалізм втілюється в самих різних формах - від фотографії або креслення, до розгорнутих інсталяцій і тривалих у часі процесів. Класика концептуалізму - композиція одного з основоположників жанру Джозефа Кошута «Один і три стільці», яка представляла собою сам стілець, його фото і статті з тлумачного словника.

Особливості сприйняття концептуального мистецтва

Концептуалізм прагне впливати не на емоції людини, а закликає до його інтелекту. Автор пропонує глядачеві як би основу для побудови власних логічних конструкцій. Повнота сприйняття концептуальних об'єктів безпосередньо пов'язана з обізнаністю і глибиною розвитку глядача.

Українські художники-концептуалісти

Першими представниками українського концептуалізму були «художники Київського вокзалу» - Сергій Базилев, Сергій Гета і Сергій Шерстюк, які працювали в Москві і жили між двох міст, а також так звані одеські концептуалісти.

За ними пішла ціла плеяда талановитих художників:

  • Ігор Чацкін;
  • Арсен Савадов;
  • Георгій Сенченко;
  • Олександр Ройтбурд;
  • Олег Голосій;
  • Олександр Гнилицький.

Сьогодні на провідних міжнародних арт-аукціонах Європи та Америки картини наших сучасників, таких як Іван Марчук, Роман Мінін, Михайло Деяк, йдуть за сотні тисяч доларів. Провокативність, гострота і злободенність українського концептуалізму підкорює цінителів сучасних художніх висловлювань.