Пн — Нд з 9:00 до 20:00

Картини в стилі експресіонізм

(1041)
експресіонізм
Згорнути фільтри
Ціна, висота, ширина
Ціна, висота, ширина
Ціна (грн)
від
до
Висота (см)
Ширина (см)
Доставка
Колористика
Фільтри
експресіонізм

Картини експресіонізм

Енергійність і насиченість фарб, помітні контрастні кольори, деформовані об'єкти і люди - те, що, перш за все, відрізняє експресіонізм від інших стилів живопису. Вважається, що виник він в Північній Європі перед початком Першої світової війни. Економічний і соціальний занепад, відчуття чогось страшного і небезпечного повністю знайшли своє відображення в роботах того часу. В якомусь сенсі картини в стилі експресіонізму стали реакцією художників не тільки на мертве і суворе класичне мистецтво, а й на оптимістичне зображення світу імпресіоністами.

Експресіонізм в живописі та мистецтві

Живопис цього напрямку не відображає реальність такою, яка вона є. Його мета - показати почуття і настрої художника. Тому при погляді на роботи представників експресіонізму так сильно відчувається емоційний надрив. Розглянемо найвідоміші твори:

  • Едвард Мунк «Крик» - мало хто не знає відому картину, на якій зображена витягнута, деформована постать людини з широко розкритим ротом. Незрозуміло, що саме відчуває цей персонаж: гнів, страх, розгубленість. В цьому і полягає ідея - глядач може сам додумати емоцію, яку задумав художник-експресіоніст;
  • Еміль Нольде «Натюрморт з масок» - яскраві, кричущі кольори і викривлені, нібито живі маски надають цьому витвору мистецтва трохи зловісний вигляд. До речі, саме цей художник вважається першим німецьким експресіоністом;
  • Оскар Кокошка «Наречена вітру» - ця дуже особиста картина, яка зображує самого австрійського художника і його коханку. Вони лежать на ліжку, притулившись один до одного. Навколо них - море, що виблискує вогнями, гори, блискавка і місяць.

Картини експресіоністів зображують не тільки негативні емоції, але і життєрадісність або світлий, ностальгічний смуток. Цікавість художника схожа на дитячий інтерес до всього незвіданого: він як експериментатор, який намагається знайти нові поєднання кольорів і розфарбовувати світ по-своєму. Відвертість і навіть трохи інтимність підкуповує, запрошуючи глядача переживати емоції художника.

Відмінні риси картин українських експресіоністів

Отже, що ж відноситься до характерних особливостей живопису сучасних українських художників-експресіоністів:

  • незграбні і чіткі лінії;
  • грубі мазки, спрощеність зображення;
  • «кричущі» яскраві фарби;
  • динамічність сюжету;
  • часта відсутність перспективи і об'ємності;
  • максимально контрастні кольори.

Все це робиться з певною метою: не залишити глядача байдужим. Сірі, нудні і банальні зображення вуличного життя або людей стають яскравими. Вони дійсно запам'ятовуються і вражають уяву кожного. Іноді почуття глядача негативні, однак в цьому і полягає ідея абстрактного експресіонізму: викликати сильні емоції.

Якщо Ви хочете прикрасити інтер'єр квартири або заміського будинку живописом в стилі «експресіонізм», картини художників-експресіоністів з України цього напрямку можна придбати в нашій галереї. Оригінальні, інтригуючі полотна, що притягають погляд також допомагають по-іншому поглянути на реальність, яка нас оточує.