/   Все новости    Поджог арт-центра Павла Гудимова 'Я галерея'

Поджог арт-центра Павла Гудимова 'Я галерея' 

30 сентября 2009 года в 3:00 был подожжен арт-центр Павла Гудимова «Я Галерея», сообщили в пресс-службе арт-центра.

«Сегодня в три часа ночи произошел исключительно неприятный и даже знаковый инцидент. Был подожжен арт-центр, который активно занимается современным искусством, кураторской, образовательной деятельностью. Были нанесены серьезные материальные убытки», - рассказал Гудимов, который является куратором и владельцем арт-центра.

_

На місці пожежі, біля підпаленого арт-центру «Я Галерея» 01/10/2009 відбулася прес-конференція «Обережно! Займатися культурою в Україні небезпечно!».

Зібралося близько п'ятидесяти осіб: художників, галеристів, журналістів, представників посольств і міжнародних організацій і просто відвідувачів галереї. 

Павло Гудімов, директор і куратор арт-центру і безпосередній свідок страшних подій розповів присутнім деталі інциденту й наголосив на тому, що людина, яка в сучасній Україні вирішує займатися культурою автоматично наражає себе на серйозну небезпеку.       

Також свої думки з приводу підпалу галереї висловили Юрій Макаров - шеф-редактор тижневика Український Тиждень, Андрій Триліський - директор галереї РА, Андрій Мокроусов - головний редактор журналу Критика, Радник з питань культури і співробітництва посольства Франції Пані Анн ДЮРЮФЛЕ.

Основною тезою прес-конференції можна назвати бажання всіх учасників не дати суспільству забути про такі інциденти та рішучий намір не випускати з уваги роботу правоохоронних органів у напрямку розслідування справи стосовно підпалу арт-центру.