Пн — Нд з 9:00 до 20:00

Картини з собаками

(23)
Анімалізм собаки
Згорнути фільтри
Ціна, висота, ширина
Ціна, висота, ширина
Ціна (грн)
від
до
Висота (см)
Ширина (см)
Доставка
Колористика

Портрет собаки: історія, легенда, символ

Собака - вірний друг людини, охоронець і захисник, персонаж тисяч легенд і правдивих історій. Ці тварини супроводжують людей в справах, дослідженнях і розвагах, від космічних польотів до модних фотосесій, проявляючи унікальні здібності взаєморозуміння і комунікації серед всіх інших чотирилапих.

Зображення собак збереглися серед зразків наскального живопису, в образотворчому мистецтві древніх цивілізацій, на православних іконах, в європейському живописі від раннього бароко до наших днів.

Собаки в живописі бароко і рококо

Живопис, як вірний і неупереджений свідок людських пристрастей, рясніє зображеннями собак. У період бароко і рококо в моді були мопси. Їх живописні портрети і статуетки в натуральну величину заповнювали покої благородних дам поряд з самими собачками. Чоловіча пристрасть до полювання збагатило художню спадщину жанровими полотнами зі зграями лягавих, хортів і гончаків. У забавах простолюдинів у малих голландців часто в компанії веселунів видніється силует дворняги.

Деякі домашні улюбленці удостоювалися честі бути увічненими маслом поруч зі своїми господарями. Наприклад, пензлю британця Вільяма Хогарта належить «Автопортрет з собакою», де на передньому плані він зобразив свого вірного друга - мопса на ім'я Трамп.

Семантика символів - безсловесні висловлювання пензлем

Присутність собаки на картині не завжди шана моді чи примхи замовника. Часто зображення служить символом, який люди, що знаходяться в контексті культури, зчитували практично підсвідомо. Для християн собака означає в першу чергу відданість. Недарма символом подружньої вірності служить зображення собаки біля ніг заміжньої жінки. Як захисник і охоронець стада пес є алегорією проповідника або «доброго пастиря».

Полярність і контекст

Дивною особливістю мальовничої символіки є здатність собаки ставати в рівній мірі і на сторону темних сил. Дика собака, яка втратила зв'язок з людиною і його дружбу, переходить на бік зла і нагадує скоріше триголового Цербера.

На знаменитому полотні Рембрандта «Зняття з хреста» передній план відданий величезному псові з порожніми очима, що біжить геть від людей і самого Спасителя, - уособлення всюдисущого зла. Шлях собаці перетинають колючі рослини - алегорія страждань при втраті світла в житті.

Слідами собак в історії мистецтва

Зображення собак у мистецтві так само різноманітне, як і самі породи: від химерних до глибоких, що відбивають глибокий зв'язок між людьми та їхніми собаками-компаньйонами. Це дослідження собачого мистецтва заглиблюється у різні стилі та періоди, виділяючи ключові роботи та художників, які передали суть собак у своїх картинах.

1. Стародавні картини із собаками: розкопуємо собаче минуле

Стародавні цивілізації, у тому числі єгиптяни і греки, часто зображували собак у своєму мистецтві, відбиваючи їх роль мисливців, вартових та компаньйонів. Ці стародавні малюнки, що знаходяться в гробницях або на кераміці, є одними з ранніх художніх зображень собак.

2. Середньовічні картини із собаками: вірні супутники в ілюмінованих рукописах

Собаки в середньовічному мистецтві часто символізували відданість та вірність. Їх зазвичай зображували у релігійних рукописах та королівських портретах. Ці ранні зображення, хоч і менш детальні, ніж пізніші роботи, підготували ґрунт для тривалої присутності собак у мистецтві, відбиваючи їх роль як у світському, так і в духовному житті.

3. Аристократичні портрети

На старовинних картинах, особливо від епохи Відродження до вікторіанської епохи, собаки часто зображувалися поруч із своїми аристократичними власниками, символізуючи статус та багатство. Ці картини дають уявлення про історичні породи собак та їх соціальне значення.

4. Собаки у роботах голландських художників золотого віку

Включення собак у роботи голландських художників Золотого віку відбиває важливу роль, яку ці тварини грали у суспільстві 17 століття. Будь то символи вірності та домашнього затишку чи активні учасники повсякденного життя, собаки були поширеним та улюбленим елементом мистецтва того періоду. Жерар тер Борх, голландський художник Золотого віку, часто включав собак до своїх домашніх інтер'єрів. Яскравим прикладом є його картина «Візит нареченого» (1658), де біля ніг фігур зображено маленьку собачку, що символізує вірність і домашню гармонію. Вміле використання Тер Борхом світла та ретельної деталізації при зображенні вовни та пози собаки додає сцені реалістичності та тепла. Ян Стен, відомий своїми яскравими та часто гумористичними зображеннями повсякденного життя, часто включав у свої роботи собак. У таких картинах, як «Весела сім'я» (1668), собака бере участь у сімейних веселостях, що посилює хаотичну та радісну атмосферу. Собаки Стіна – не просто фонові фігури; вони є активними учасниками сцен, часто додаючи шар розповіді чи моральних коментарів. Франс Хальс, ще один визначний діяч Золотого віку Голландії, іноді включав собак у свої портрети. Його зображення собак, зазвичай поруч із їхніми власниками, було менш алегоричним порівняно з його сучасниками. Натомість Хальс використовував собак, щоб надати своїм портретам відчуття жвавості та характеру, як це видно у таких роботах, як «Сімейна група у пейзажі» (1645–1648).

5. Картини із собаками Девіда Хокні: сучасний роман

Картини Девіда Хокні із зображенням його такс Стенлі та Буджі – сучасна класика. Ці роботи характеризуються яскравими кольорами та простими, ласкавими зображеннями домашніх вихованців, що відображають повсякденну радість та спілкування з собаками.

6. Картини «Синій собака»: сучасна ікона

Серія «Синя собака» Джорджа Родріга вирізняється яскравим використанням кольору та стилізацією зображень. Спочатку натхненна легендою про собаку-перевертня Каджун, Блакитний собака Родріга перетворився на культовий символ сучасного мистецтва, відомий своїм захоплюючим, майже гіпнотичним поглядом.

7. Картини із собаками з повітряних куль: поп-арт зустрічається із собачою культурою

Натхненні знаменитими скульптурами собак із повітряних куль Джеффа Кунса, картини із собаками з повітряних куль поєднують у собі поп-арт із грайливим зображенням собак. Ці роботи часто характеризуються яскравими, глянсовими кольорами та химерними формами, що відображають радісне, майже дитяче ставлення до собак.

8. Сучасне мистецтво анімалістики із собаками

Сучасні українські живописці віддають перевагу вічній темі дружби, добра та взаєморозуміння людини та собаки. Незалежно від стилю автора – чи то реалізм, модернізм, імпресіонізм тощо – більшість робіт наповнені теплом, тим, яке кожному знайоме з дитинства.